Hot Hand, az adapter és a kontroller gyűrű
Nem, ez nem a bemelegítésről szól. Amiről írok, az a Source Audio Hot Hand.
Oké, megszoktuk, hogy az effektgyártók mindig hangzatos nevet adnak a cuccaiknak, de ez valami tényleg spéci, amivel eddig nem találkoztam.
A Source Audio alapítói közt megtalálhatóak az Analog Devices (egyik igen nagynevű amerikai elektronika gyártó) és a Kurzweil volt vezetői, így nem csoda, ha meglehetősen komoly tapasztalat áll mögöttük, annak ellenére, hogy a cég csupán hat éve jelent meg a piacon. Mellesleg itt vannak egy köpésre tőlem, Woburn-ban, mindössze fél órány autóútra, érdekes, egyszer meg kéne látogatnom őket… 🙂 (Hogy mennyire relatív, mi van közel és mi távol, jól mutatja, mikor nemrég a Nashville melletti Columbia kisvárosban dolgoztam, a kolléga mondta, hogy majd legközelebb elvisznek Memphisbe… nincs messze… csak 4 óra autóval…) 🙂
Tehát a Source Audio effekteket fejleszt, mégpedig hagyományos csúcskategóriás modellező pedálokat éppúgy, mint újszerű, elektronikus zenei eszközöket.
Innovációjuk a Hot Hand tulajdonképpen egy vezetéknélküli Expression kontroller, olyan, mint egy gyűrű, ujjra lehet húzni, de egy hevederrel ráerősíthető karra, lábra vagy a hangszerre magára is. A lényege egy nagyon érzékeny és precíz gyorsulásmérő, ami az elmozdulást vezérlőjelként küldi az effektbe csatlakoztatott kis adapterbe, amely azt Expression jellé alakítja.
Hot Hand MIDI-EXP
A saját effektjeik közt használgató vele szinte minden, van kifejezetten ehhez fejlesztett Flanger/Phaser illetve Wah is, de az se gond, ha a megszokott effektjeinket vagy számítógépet, szintit akarnánk vele vezérelni. A Hot Hand MIDI-EXP interface pedál mindenféle rugalmas beállítási lehetőségekkel tetszőleges MIDI-EXP jelet generál belőle.
Alapvetően a cucc a dubstep zenét játszóknak készült, de természetesen nem csak ők használhatják, amint azt láthatjuk a következő videón is, ahol a hagyományos wah effekt pár verzióját lehet hallani – mondjuk kicsit vicces néha, hogy így hadonászni kell, de végül is a színpadon, mikor nyomja az ember, miért ne? 🙂
A következő videón a Phaser/Flanger használata látható-hallható:
Itt pedig “akcióban” látható, egy beálláson és utána a koncerten:
Leave a Reply